Developed by JoomVision.com
banner
banner

WAŻNA INFORMACJA

Informujemy, że szkoła nie prowadzi oficjalnego profilu na Facebooku. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za wpisy pojawiające się na nieautoryzowanych profilach.

zapraszamy

na konsultacje w dniu 18.04.2018 od godz. 17.00 do 18.00.

rekrutacja

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14 W TARNOWSKICH GÓRACH OGŁASZA NABÓR UCZNIÓW DO KLASY I, IV i VII NA ROK SZKOLNY 2018/19

REKRUTACJA DLA UCZNIÓW Z OBWODU SZKOŁY ROZPOCZNIE SIĘ OD 01.04.2018   

ZGŁOSZENIE DZIECKA ORAZ OBWÓD SZKOŁY DO POBRANIA PONIŻEJ.

REKRUTACJA DLA UCZNIÓW SPOZA OBWODU BĘDZIĘ ODBYWAŁA SIĘ ZGODNIE Z PONIŻSZYMI TERMINAMI.

WNIOSEK  DO POBRANIA PONIŻEJ

 

Obwód Szkoły Podstawowej Nr 14 w Tarnowskich Górach

Zgłoszenie dla ucznia z obwodu

Regulamin i kryteria oraz terminy naboru dla uczniów spoza obwodu

Wniosek dla uczniów spoza obwodu

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy SP14

AKCJA ZIMA 2018

DZIEŃ PIERWSZY

Pierwszego dnia pojechaliśmy na wycieczkę turystyczną w góry. W Ustroniu wjechaliśmy kolejką linową na Polanę Stokłosica, następnie weszliśmy na szczyt Czantoria (995 m n. p. m.). Później udaliśmy się do Wisły i zwiedziliśmy miasto. Było bardzo fajnie, kolejka linowa dostarczyła nam wielu wrażeń, pogoda dopisała. TO BYŁ BARDZO ATRAKCYJNY WYJAZD.

zdjęcia 

 
DZIEŃ DRUGI
Dzisiaj zwiedziliśmy jedną z naszych tarnogórskich atrakcji - Sztolnię Czarnego Pstrąga - obiekt wpisany (wraz z Zabytkową Kopalnią Srebra oraz innymi obiektami pokopalnianymi)  na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Szybem Ewa zeszliśmy na głębokość 20 m, następnie płynąc w łodziach dotarliśmy do szybu Sylwester, po drodze dowiedzieliśmy się od pana przewodnika dużo ciekawych rzeczy. 
Po wyjściu na powierzchnię nasza Pani opowiedziała nam, co możemy zobaczyć w Parku w Reptach i Dolinie Dramy. BYŁO BARDZO FAJNIE. 
 
DZIEŃ TRZECI
W środę (31.01.2018) najpierw zobaczyliśmy zabytkowe drewniane kościoły w Bruśku i Koszęcinie, następnie zwiedziliśmy siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk" - Zespół Pałacowo-Parkowy w Koszęcinie oraz uczestniczyliśmy w warsztatach etnograficznych i tanecznych. Dużo ciekawych rzeczy dowiedzieliśmy się między innymi o śląskich tańcach i strojach ludowych. Ciekawie spędziliśmy czas, warto było wziąć udział w wycieczce.

DZIEŃ CZWARTY
W czwartek, pierwszego dnia lutego zwiedzaliśmy Zabytkową Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach. Byliśmy tam pierwszy raz, od kiedy obiekt jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wycieczka bardzo udana, było dużo pozytywnych emocji, warto było ponownie to wszystko zobaczyć.
 
DZIEŃ PIĄTY
Ostatniego dnia pojechaliśmy do miejscowości Zawadzkie, tam graliśmy w kręgle. Było dużo dobrej zabawy. 
W tym tygodniu zobaczyliśmy wiele interesujących obiektów, dużo dowiedzieliśmy się od przewodników, atrakcyjnie spędziliśmy czas. 
 

Pożegnanie Pani Dyrektor

dziękujemy25.01.2018 uczniowie naszej szkoły pożegnali swoją kochaną panią dyrektor, która odchodzi na emeryturę. Były kwiaty i order za zasługi. To była bardzo wzruszająca uroczystość. 

zdjęcia

 

Konkurs kolęd

koledaDnia 23.01.2018 odbył się w szkole konkurs kolęd i pastorałek. Klasy przygotowały różne kolędy wraz akompaniamentem. Wszyscy świetnie sie bawili przy wspólnym śpiewie. 

zdjęcia

 

Turniej noworoczny

halowkaW piątek 19 stycznia w naszej szskole odbył się noworoczny turniej piłki nożnej dla klas IV zorganizowany przez p. Dawida Ozgę. W przyjaznej atmosferze rywalizowały ze sobą drużyny z SP14 z Rybnej, SP13 ze  Strzybnicy oraz SP31 z Zabrza Rokitnicy. Chłopcy z klas IV stoczyli na boisku kilka zaciętych pojedynków. Rywalizacja była wyrównana. Rozgrywkom towarzyszył głośny doping. 

zdjęcia

 

Wycieczka do Oświęcimia

ausW dniu 15.01.2018 uczniowie klas trzecich uczestniczyli w wycieczce do Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau - byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. 

zdjęcia 

 

Bal przebierańców

balGimnazjaliści walczyli na próbnym egzaminie...a tymczasem w drugiej części szkoły...tańce, piniata, konkurencje i bajka na zakończenie balu. Tak się bawili pierwszoklasiści ...humory podpisywały jak widać na załączonym obrazku ;-)

zdjęcia

   

Apel z okazji Bożego Narodzenia

mikW dniu 22.12. odbyła się w szkole uroczystość z okazji Bożego Narodzenia. W pierwszej części wystapili uczniowie klasy ISP, śpiewając piosenkę o zimie. Następnie uczniowie klasy IIIa gimnazjum przedstawili OPOWIEŚĆ WIGILIJNĄ wg. Karola Dickensa. 

film

 

Apel z okazji Bożego Narodzenia

boze-narodzenieZapraszamy wszystkich na przedstawienie bożonarodzeniowe, które odbędzie się 22.12.17 o godz. 10.10. Przed apelem spotkania w klasach. Uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z ustaleniami wychowawców. Po apelu uczniowie idą do domu. Świetlica pracuje normalnie. 

   

Strona 1 z 13

NASZA SZKOŁA W OBIEKTYWIE

English French German Italian Portuguese Russian Spanish

Do wakacji pozostało:

ADRES SZKOŁY

ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY NR 4 
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 14
szk 
ul.Powstańców Warszawskich 42
42-680 Tarnowskie Góry
tel./fax (32) 284-12-67, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

LIPDUB

Nakręciliśmy lipduba

Przyćmienie

 Aby powiększyć naciśnij PRZYĆMIENIE

Aby wrócić do strony naciśnij obszar poza filmem

STATYSTYKI

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj80
mod_vvisit_counterWczoraj61
mod_vvisit_counterW tym tygodniu191
mod_vvisit_counterMiniony tydzień399
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1713
mod_vvisit_counterW poprzednim miesiącu2270
mod_vvisit_counterRazem201253

Dzisiaj Kwi 25, 2018